Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kategorie
Akcesoria
Aktualności
Biznes i finanse
Gastronomia
Internet
Katalog stron
Medycyna estetyczna
Motoryzacja
Oprogramowanie
Serwery
Usługi pogrzebowe
Zdrowie i uroda

6 grudnia 2019

Pomoc w kwestiach formalnych

Po śmierci bliskiej osoby nieraz rodzina jest zbyt zrozpaczona, by poradzić sobie ze wszystkimi kwestiami, które należałoby załatwić. Oprócz kwestii związanych z samym wyborem sposobu i miejsca pochówku, a także podejmowania wielu drobniejszych decyzji z tym związanych, trzeba także dopełnić pewnych formalności. W takim wypadku można liczyć na pomoc dobrej firmy świadczącej usługi pogrzebowe.

Jak uzyskać wsparcie?

Profesjonalny i cieszący się dobrymi opiniami zakład pogrzebowy to wsparcie praktyczne, emocjonalne i formalne. Pracownicy ze zrozumieniem i życzliwością podchodzą do pomocy swoim klientom, ponieważ wiedzą, że bliscy mogli być zupełnie nieprzygotowani na śmierć kogoś z rodziny, a nawet jeżeli związana ona była z długą chorobą, to zajęcie się ogromem spraw może być ponad ich siły.

Wystarczy tylko zwrócić się o pomoc, zaś zakład pogrzebowy po uzyskaniu upoważnienia od bliskich załatwi formalności z ZUS, parafii i na cmentarzu. Wiele rodzin obawia się także o koszty pogrzebu. Nowoczesne firmy świadczące usługi pogrzebowe zapewniają jego kredytowanie, a więc mogą poczekać z zapłatą aż do uzyskania zasiłku pogrzebowego z ZUS lub KRUS. Dodatkowo oczywiście, jeżeli tylko życzy sobie tego rodzina zmarłego, zakład może sam zająć się formalnościami związanymi z uzyskaniem takiego zasiłku.

To dziś zupełnie normalna i powszechna praktyka. Minęły już czasy, kiedy to rodzina musiała załatwiać wszystko sama, zaś zakład pogrzebowy organizował jedynie sam pochówek. Dziś pracownicy branży towarzyszą osobom w żałobie już od pierwszych chwil po śmierci bliskiej osoby aż po zupełne zakończenie spraw związanych z pogrzebem. To niezwykle cenna pomoc i duże odciążenie psychiczne. Nikt nie musi się obawiać, że zostanie sam ze sprawami, z którymi nie daje sobie rady, co jest zupełnie normalne w pierwszych godzinach i dniach po otrzymaniu wiadomości o tym, że ktoś z bliskich odszedł i musimy zorganizować mu pochówek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x