Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Kategorie
Akcesoria
Aktualności
Gastronomia
Internet
Medycyna estetyczna
Motoryzacja
Oprogramowanie
Serwery
Usługi pogrzebowe
Zdrowie i uroda

6 grudnia 2019

Pomoc w kwestiach formalnych

Po śmierci bliskiej osoby nieraz rodzina jest zbyt zrozpaczona, by poradzić sobie ze wszystkimi kwestiami, które należałoby załatwić. Oprócz kwestii związanych z samym wyborem sposobu i miejsca pochówku, a także podejmowania wielu drobniejszych decyzji z tym związanych, trzeba także dopełnić pewnych formalności. W takim wypadku można liczyć na pomoc dobrej firmy świadczącej usługi pogrzebowe.

Jak uzyskać wsparcie?

Profesjonalny i cieszący się dobrymi opiniami zakład pogrzebowy to wsparcie praktyczne, emocjonalne i formalne. Pracownicy ze zrozumieniem i życzliwością podchodzą do pomocy swoim klientom, ponieważ wiedzą, że bliscy mogli być zupełnie nieprzygotowani na śmierć kogoś z rodziny, a nawet jeżeli związana ona była z długą chorobą, to zajęcie się ogromem spraw może być ponad ich siły.

Wystarczy tylko zwrócić się o pomoc, zaś zakład pogrzebowy po uzyskaniu upoważnienia od bliskich załatwi formalności z ZUS, parafii i na cmentarzu. Wiele rodzin obawia się także o koszty pogrzebu. Nowoczesne firmy świadczące usługi pogrzebowe zapewniają jego kredytowanie, a więc mogą poczekać z zapłatą aż do uzyskania zasiłku pogrzebowego z ZUS lub KRUS. Dodatkowo oczywiście, jeżeli tylko życzy sobie tego rodzina zmarłego, zakład może sam zająć się formalnościami związanymi z uzyskaniem takiego zasiłku.

To dziś zupełnie normalna i powszechna praktyka. Minęły już czasy, kiedy to rodzina musiała załatwiać wszystko sama, zaś zakład pogrzebowy organizował jedynie sam pochówek. Dziś pracownicy branży towarzyszą osobom w żałobie już od pierwszych chwil po śmierci bliskiej osoby aż po zupełne zakończenie spraw związanych z pogrzebem. To niezwykle cenna pomoc i duże odciążenie psychiczne. Nikt nie musi się obawiać, że zostanie sam ze sprawami, z którymi nie daje sobie rady, co jest zupełnie normalne w pierwszych godzinach i dniach po otrzymaniu wiadomości o tym, że ktoś z bliskich odszedł i musimy zorganizować mu pochówek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecane artykuły

Pogrzeby w Warszawie

Pogrzeby w Warszawie

Najpiękniejsza ostatnia droga – co trzeba zrobić?

Najpiękniejsza ostatnia droga – co trzeba zrobić?

Nowy cmentarz w Lublinie na Sławinie

Nowy cmentarz w Lublinie na Sławinie

Jak zorganizować pogrzeb w Kielcach?

Jak zorganizować pogrzeb w Kielcach?

Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie?

Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie?

Pomoc w kwestiach formalnych

Pomoc w kwestiach formalnych

{"slide_show":3,"slide_scroll":1,"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":2000,"speed":"5000","loop":"true","design":"design-1"}
0 0 vote
Article Rating