Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Kategorie
Akcesoria
Aktualności
Gastronomia
Internet
Medycyna estetyczna
Motoryzacja
Oprogramowanie
Serwery
Usługi pogrzebowe
Zdrowie i uroda

18 grudnia 2019

Nowy cmentarz w Lublinie na Sławinie

Cmentarz Sławin

Pod koniec Listopada odbyło się spotkanie z lokalnymi działaczami i mieszkańcami Sławina. Mowa było o zbudowaniu na terenie tej dzielnicy Lublina nowego cmentarza, który miałby być większy niż Majdanek. Sławin to niewielka dzielnica Lublina, posiadająca 12 tysięcy mieszkańców. Weszła w skład miasta w 1958 roku. Miasto na jej terenie zaplanowało cmentarz liczący 50 hektarów, 1200 miejsc parkingowych, krematorium i nowoczesne pawilony sklepowe.

Zakłady pogrzebowe Lublin

Należy się spodziewać , że na terenie cmentarza podobnie jak na cmentarzu na Majdanku powstaną nowe zakłady i domy pogrzebowe. Nekropolia ma pozwalać na grzebanie ciał przez okres około 50 lat. To ważne ponieważ za kilka lat zabraknie miejsc grzebalnych na Majdanku.

Usługi pogrzebowe a ludność

Okoliczni mieszkańcy Lubelskiego Sławina wnieśli sprzeciw w związku z budową krematorium w Sławinie. Ich reakcja jest dokładnie taka sama jak podczas otwierania Krematorium w pobliskim Czerniejowie. Inwestycja z pewnością jest potrzebna mieszkańcom. Specjaliści wypowiedzieli się jednak, że propozycja lokalizacji jest nie do końca szczęśliwa ze względu na możliwość skażenia wody pitnej. Zobaczymy jak rozwój sytuacji się potoczy, nowa nekropolia w Lublinie jest jednak niezbędna a procentowy wzrost pogrzebów kremacyjnych wymusi prawdopodobnie w następnych latach powstanie nowego i wydajnego krematorium. Inwestycja ta będzie miała z pewnością ważny wpływ na branże pogrzebową w miesicie , ponieważ do dużej ilości działających już na rynku firm ( za funer.com.pl ) dołączą prawdopodobnie nowi przedsiębiorcy.

Przykładem dobrej inwestycji może być nowy cmentarz komunalny w Grudziądzu, który powstał dużo dalej miasta ( ulica Jaskółcza ) a przy tym zachował swoją użyteczność dla mieszkańców. W jego okolicach planowane jest otwarcie krematorium , natomiast już funkcjonują zakłady pogrzebowe i kamieniarskie ( za funer.com.pl ).

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aleksandra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra
Gość

Polecam bardzo serdecznie Funera. Przydatny portal

Polecane artykuły

Nowy cmentarz w Lublinie na Sławinie

Nowy cmentarz w Lublinie na Sławinie

Pogrzeby w Warszawie

Pogrzeby w Warszawie

Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie?

Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie?

Najpiękniejsza ostatnia droga – co trzeba zrobić?

Najpiękniejsza ostatnia droga – co trzeba zrobić?

Jak zorganizować pogrzeb w Kielcach?

Jak zorganizować pogrzeb w Kielcach?

Pomoc w kwestiach formalnych

Pomoc w kwestiach formalnych

{"slide_show":"3","slide_scroll":"1","dots":"false","arrows":"false","autoplay":"false","autoplay_interval":"2000","speed":"5000","loop":"true","design":"design-1"}