Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kategorie
Akcesoria
Aktualności
Biznes i finanse
Gastronomia
Internet
Katalog stron
Medycyna estetyczna
Motoryzacja
Oprogramowanie
Serwery
Usługi pogrzebowe
Zdrowie i uroda

18 grudnia 2019

Nowy cmentarz w Lublinie na Sławinie

Cmentarz Sławin

Pod koniec Listopada odbyło się spotkanie z lokalnymi działaczami i mieszkańcami Sławina. Mowa było o zbudowaniu na terenie tej dzielnicy Lublina nowego cmentarza, który miałby być większy niż Majdanek. Sławin to niewielka dzielnica Lublina, posiadająca 12 tysięcy mieszkańców. Weszła w skład miasta w 1958 roku. Miasto na jej terenie zaplanowało cmentarz liczący 50 hektarów, 1200 miejsc parkingowych, krematorium i nowoczesne pawilony sklepowe.

Zakłady pogrzebowe Lublin

Należy się spodziewać , że na terenie cmentarza podobnie jak na cmentarzu na Majdanku powstaną nowe zakłady i domy pogrzebowe. Nekropolia ma pozwalać na grzebanie ciał przez okres około 50 lat. To ważne ponieważ za kilka lat zabraknie miejsc grzebalnych na Majdanku.

Usługi pogrzebowe a ludność

Okoliczni mieszkańcy Lubelskiego Sławina wnieśli sprzeciw w związku z budową krematorium w Sławinie. Ich reakcja jest dokładnie taka sama jak podczas otwierania Krematorium w pobliskim Czerniejowie. Inwestycja z pewnością jest potrzebna mieszkańcom. Specjaliści wypowiedzieli się jednak, że propozycja lokalizacji jest nie do końca szczęśliwa ze względu na możliwość skażenia wody pitnej. Zobaczymy jak rozwój sytuacji się potoczy, nowa nekropolia w Lublinie jest jednak niezbędna a procentowy wzrost pogrzebów kremacyjnych wymusi prawdopodobnie w następnych latach powstanie nowego i wydajnego krematorium. Inwestycja ta będzie miała z pewnością ważny wpływ na branże pogrzebową w miesicie , ponieważ do dużej ilości działających już na rynku firm ( za funer.com.pl ) dołączą prawdopodobnie nowi przedsiębiorcy.

Przykładem dobrej inwestycji może być nowy cmentarz komunalny w Grudziądzu, który powstał dużo dalej miasta ( ulica Jaskółcza ) a przy tym zachował swoją użyteczność dla mieszkańców. W jego okolicach planowane jest otwarcie krematorium , natomiast już funkcjonują zakłady pogrzebowe i kamieniarskie ( za funer.com.pl ).

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
3 lat temu

Polecam bardzo serdecznie Funera. Przydatny portal

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x