Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kategorie
Agroturystyka
Akcesoria
Aktualności
Aktualności i media
Alternatywna
Banki
Biblioteka
Biura podróży
Biznes i finanse
Budownictwo
Czasopisma i magazyny
Dla dzieci
Dom i ogród
Doradztwa finansowe
Filmy
Firmy wg województw
Fundusze
Gastronomia
Ginekologia
Gry
Higiena i odżywianie
Hotele
Imprezy
Inne
Inne
Internet
Katalog stron
Komisy
Koszykówka
Kredyty i pożyczki
Kuchnia
Łazienka
Medycyna estetyczna
Motoryzacja
Muzyka
Nauka i edukacja
Odchudzanie
Ogłoszenia
Ogród
Oprogramowanie
Piłka ręczna
Pop
Portale
Pozostałe
Psychologia
Radio
Randki
Reklama
Rozrywka
Serwery
Serwis informacyjny
Siatkówka
Sport
Stomatologia
Szkoły średnie
Szkoły wyższe
Tuning
Turystyka
Usługi pogrzebowe
Warsztaty
Wycieczki
Wydawnictwa
Zabawki
Zdrowie i uroda

Kryzys laktacyjny: Czy mam za mało pokarmu?

Pojawienie się na świecie dziecka wywraca świat do góry nogami. Młodzi rodzice stają przed szeregiem wyzwań, o jakich do tej pory nie mieli nawet pojęcia. Pojawia się również mieszanka wybuchowa uczuć – od euforii i radości po smutek, żal i rozgoryczenie. Huśtawkę emocjonalną trzeba połączyć również z wszystkimi fizjologicznymi sprawami, przez które przechodzi kobieta w okresie połogu i pierwszych miesiącach macierzyństwa. Przykładem takiej kwestii jest chociażby kryzys laktacyjny.

Czym jest kryzys laktacyjny

Wbrew nazwie, kryzys laktacyjny nie oznacza wcale sytuacji, w której kobieta zadaje sobie pytanie, czy da radę przetrwać początki karmienia piersią. Oczywiście, to również jest jakiegoś rodzaju kryzys. Panie czują się niepewnie w nowej roli, zastanawiają się czy zdołają podołać wykarmieniu dziecka. Jednakże mianem kryzysu laktacyjnego nazywa się fizjologiczny stan, który rzeczywiście pojawia się w pierwszych miesiącach karmienia. Pierwszy kryzys laktacyjny zazwyczaj pojawia się już w trzecim tygodniu życia dziecka. Polega on na zbyt małej ilości pokarmu dla rosnącego dziecka. Oznacza to moment, w którym ponownie należy pobudzić laktację – na przykład przystawiając dziecko częściej do piersi. Wiele mam w trakcie trwania kryzysu laktacyjnego, sięga po butelkę z mlekiem modyfikowanym. Nie mogą one znieść widoku płaczącego przy piersi malca. Jest to jednak naturalny proces – dziecko ssąc pustą już pierś pobudza ją do produkcji większej ilości pokarmu. Kolejne kryzysy mogą pojawić się w 3, 6 i 9 miesiącu.

Przeczytaj więcej na temat: kryzys laktacyjny

Dlaczego warto walczyć o karmienie piersią?

Podanie butelki ze sztucznym mlekiem jest rozwiązaniem, które wydaje się najprostsze. Maluch najada się do syta, dzięki czemu jest spokojny i zadowolony. Na dłuższą jednak metę może powodować to utratę pokarmu. Warto zawalczyć o naturalne karmienie, ponieważ daje ono dziecku lepszą odporność – w mleku mamy zawarte są przeróżne przeciwciała, mające na celu ochronę dziecko przed wirusami. Pokarm mamy jest najbardziej wartościowy dla prawidłowego rozwoju malca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x