Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kategorie
Akcesoria
Aktualności
Aktualności i media
Biznes i finanse
Gastronomia
Internet
Katalog stron
Medycyna estetyczna
Motoryzacja
Oprogramowanie
Serwery
Serwis informacyjny
Usługi pogrzebowe
Zdrowie i uroda

18 listopada 2019

Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie?

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Pomimo bólu, który towarzyszy w tej pełnej smutku chwili, koniecznym jest zorganizowanie pochówku osobie zmarłej. W tym artykule powiemy sobie, jak to zrobić krok po kroku.

Formalności, jakie należy załatwić przed pogrzebem

Pierwszą z nich jest pozyskanie od lekarza karty zgonu, na podstawie której w Urzędzie Stanu Cywilnego zostanie wydany rodzinie akt zgonu.

Wybranie zakładu pogrzebowego oraz omówienie szczegółów pogrzebu

Kiedy wybierzemy już zakład pogrzebowy, który zajmie się organizacją pogrzebu Kraków, kolejną ważną kwestią jest omówienie jego szczegółów z pracownikami. W pierwszej kolejności należy wyznaczyć datę pogrzebu lub kremacji, następnie wybrać cmentarz, na którym odbędzie się pogrzeb, kolejną kwestią wymagającą ustalenia jest wybór obrzędu religijnego w którym odbędzie się ostatnie pożegnanie lub po prostu pochowanie zmarłego w ramach pogrzebu świeckiego. Na samym końcu w firmie, która świadczy usługi pogrzebowe należy dokonać wyboru trumny lub urny, jeśli w grę będzie wchodziła kremacja.

Jakie sprawy należy załatwić na cmentarzu?

Jeżeli osoba zmarła będzie pochowana zgodnie z obrzędem religijnym, wówczas należy skontaktować się z księdzem, który będzie go prowadził i ustalić w którym miejscu na cmentarzu będzie pochowane ciało. Jeżeli jednak pogrzeb ma się odbyć jako świecki, wówczas ważnym jest, aby skontaktować się z administracją cmentarza w celu wykupienia takiego miejsca.

Samodzielna organizacja pogrzebu

Jeżeli się na nią zdecydujemy, wówczas wszelkie kwestie formalne spoczną na naszych barkach. W zakładzie pogrzebowym możemy zamówić jedynie trumnę, transport ciała oraz kondukt żałobny. Nie mniej jednak samodzielne przygotowywanie ciała do pochówku jest dosyć trudnym zajęciem zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym dla rodziny, w związku z czym warto to dokładnie przemyśleć i zdecydować czy nie lepiej jednak powierzyć te czynności zakładowi pogrzebowemu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polecam Karawan z Krakowa
1 miesiąc temu

Ja polecam w Krakowie firmę Karawan, żadna inna firma nie ma takich możliwości, nowe karawany, własne sale pożegnań i krematoria a ceny podobne do tych w innych firmach.

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x