Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Kategorie
Akcesoria
Aktualności
Aktualności i media
Biznes i finanse
Gastronomia
Internet
Katalog stron
Medycyna estetyczna
Motoryzacja
Oprogramowanie
Serwery
Serwis informacyjny
Usługi pogrzebowe
Zdrowie i uroda

16 grudnia 2019

Jak zorganizować pogrzeb w Kielcach?

Zakłady pogrzebowe na terenie Kielc

Organizacja pogrzebu jest zajęciem bardzo wymagającym zważywszy na to, że rodzina, na której spoczywa obowiązek załatwienia wszelkiego rodzaju formalności z nim związanych, jest pogrążona w smutku i żałobie, co niestety nie sprzyja wykonywaniu tych czynności.

Jakie istotne kwestie należy załatwić zaraz po śmierci bliskiej osoby?

Przede wszystkim należy pozyskać akt zgonu, który zostanie wydany w Urzędzie Stanu Cywilnego na podstawie karty zgonu wystawionej przez lekarza. Na podstawie wyżej wspomnianego dokumentu jesteśmy w stanie podjąć kolejne działania związane z organizacją pochówku.

Podjęcie współpracy z odpowiednim zakładem pogrzebowym

W sytuacji, kiedy wybierzemy już konkretny zakład pogrzebowy, który będzie odpowiedzialny za organizację pogrzebu bliskiej nam osoby, kolejnym krokiem jest omówienie szczegółów tej współpracy. Niektóre zakłady świadczące kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie miasta Kielc są w stanie pomóc nam także przy uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co stanowi spore udogodnienie dla rodziny zmarłego. Podczas wizyty w zakładzie pogrzebowym należy ustalić datę pogrzebu, miejsce pochówku, obrzęd religijny w jakim ma być pochowany zmarły, a jeśli ma być to pogrzeb świecki również jak ma się on odbyć krok po kroku. Następnie ważnym jest wybór odpowiedniej trumny lub urny.

Co jeszcze załatwić przed pogrzebem?

Oczywiście kwestie związane z pochówkiem należy również omówić z księdzem, który wyznaczy właśnie datę pogrzebu oraz wskaże miejsce na cmentarzu, gdzie będzie możliwe złożenie ciała. Jeżeli jednak pogrzeb ma się odbyć bez duchownego, wówczas koniecznym będzie skontaktowanie się z administracją cmentarza i wykupienie miejsca pochówku.

Jeżeli zależy nam na tym, aby po całej ceremonii odbyła się stypa, wówczas należy skontaktować się w tym celu z odpowiednią restauracją i zamówić termin.

Jeśli szukasz dobrego zakładu w Kielcach warto zajrzeć na stronę portalu Funer®

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x